Svadobné auto, veterán – aké sú možnosti?

Autor: Ján Kukulský | 25.7.2017 o 18:36 | Karma článku: 1,75 | Prečítané:  681x

Za socializmu sa zvyklo používať ako svadobné auto to najkrajšie z tých, ktorými disponovalo príbuzenstvo. Ak bol v rodine nejaký funkcionár, odviezla nevestu aj nablýskaná Tatra 603, Tatra 613, Volga alebo Simca, či Mercedes.

 

Po páde železnej opony sa snažila svadobná rodina na odvoz holúbät zajednať tátoša zo západnej provinencie. Čím lepšie, väčšie, krajšie a čo najnovšie. Istý čas na to, bolo dokonca “in“ posadiť nevestu do koča, dnes prichádzajú do módy veterány. A tak v blízkosti svadobných siení, kostolov môžeme zahliadnuť “ešpézetky“ s textom „Mladomanželia,“ či „ Just maried“ na rôznych autách od okrídlených amerík až po Trabanta a to aj s plechovkami za zadným nárazníkom.

 

article_photo (BookAclassic)

 

Možností ako si objednať svadobného veterána či limuzínu, aj keď požadovaným autom nedisponuje známy, známy známych, alebo ich bratranec z tretieho kolena, je niekoľko. Medzi najčastejšie využívané spôsoby patrí kontaktovanie klubu veteránov v blízkosti konania svadby (nižšie náklady na dopravu), vyhľadanie obľúbeného autíčka a ochotného majiteľa na zraze veteránov alebo prosté gúglenie. Na trhu dnes existujú firmy, ktoré takéto služby ponúkajú profesionálne a určitým výberom, či skôr prehľadom už disponujú aj svadobné agentúry.

 

article_photo (BookAclassic)

Novinkou na trhu je online rezervačný portál BookAclassic, kde si môžete preferované vozidlo vyhľadať a v priebehu necelej minúty zistiť cenu za prenájom. Po  úspešnej rezervácii Vás majiteľ vozidla kontaktuje s cieľom dohodnúť ostatné detaily vašej spolupráce. Úspešnosť rezervácie spočíva v akceptovaní vašej objednávky majiteľom vozidla. Na prvý pohľad to znie čudne, zákazník dá do banku zálohu a majiteľ auta sa ešte rozhodne, či zákazku prijme? Treba však pripomenúť, že na stránkach BookAclassic sú registrované autá súkromných majiteľov, ktorí skôr než objednávku akceptujú potrebujú zvážiť, či bude v danom termíne vozidlo schopné absolvovať jazdu a takisto potrebujú zohľadniť vlastné povinnosti bežného života. Je to v podstate tzv. “veteránsky UBER“ či prenájom prebytkov z vlastnej garáže.

 

article_photo (BookAclassic)

 

Z pohľadu zákazníka môže byť istou nevýhodou absentujúca možnosť vyjednávania pred tým, než sa rozhodne vozidlo rezervovať tak, ako by to bolo možné v prípade rezervácie cez konkrétnych  “veteránistov“ či profesionálne firmy. V prípade Bookaclassic sa totiž jedná skôr sprostredkovanie kontaktu medzi zákazníkom a majiteľom vozidla, kde si zákazník vybral auto, vie cenu, čo potvrdzuje úhradou rezervačného poplatku a majiteľ vozidla je ušetrený tzv. výstrelov naprázdno, kedy si kvázi zákazník overuje situáciu na trhu.

Možností ako si vybrať svadobné auto je dnes niekoľko, podstatným však stále zostáva výber životného spolujazdca, aby vám po prvom defekte nezdupkal :-) .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.


Už ste čítali?