Mentálny svet Róberta Fica

Autor: Ján Kukulský | 25.7.2017 o 11:15 | (upravené 28.7.2017 o 8:40) Karma článku: 12,53 | Prečítané:  7835x

Zvýšenie platov pre učiteľov od septembra, pri ktorom najväčší Bojovník proti korupcii vyťahuje, tak ako na všetky organizácie, štruktúry, regióny alebo jednotlivcov, od ktorých chce mať pokoj, balíky peňazí a žiada poslušnosť.

Tak to bolo v prípade mimovládok a avizovaného boja proti korupcii, tak je to v prípade reptajúcich zaostalých regiónov, a tak je to aj v prípade učiteľov. Robert Fico sa čuduje, že ľudia nechcú makať za priemerných fiktívnych 1300 eur vo fabrikách, že nechcú predať domy a odísť za prácou a lepšími peniazmi na západné Slovensko. Čo koho potom ako dopadnú vzdialenejšie regióny bez ľudského kapitálu. Podľa OECD je Slovensko v rámci Európy najviac ohrozené jeho enormným odlivom. V rámci Slovenska a jeho zaostalých regiónov, ktorých zoznam mimochodom vláda tohto roku rozšírila o okresy, kde v niektorých prípadoch (Bardejov) paradoxne vládne Smer niekoľko funkčných období, problém s uplatnením “životaschopných“ ľudí platí dvojnásobne. Hlavná vec, že nám zapasujú čísla v ukazovateľoch. Existuje mnoho podobných indícií, že Robert Fico nemá k tomuto štátu, k jeho obyvateľom absolútne žiaden vzťah a ak áno, tak sa to dá prirovnať k vzťahu medzi narkomanom a drogou, kde Slovensko figuruje len ako prostriedok na to, ako získať resp. udržať si moc – najsilnejšiu z drôg.

Historik Henry Adams opísal moc ako “druh tumoru ktorý zabíja sympatie obete.“Dacher Keltner, profesor psychológie na UC Berkeley, po rokoch experimentov tak v laboratóriu ako aj v teréne zistil, že subjekty pod vplyvom moci konali tak, akoby utrpeli traumatické poranenie mozgu – boli viac impulzívni, menej si uvedomovali riziká svojho konania ....... mali problém vidieť veci z pohľadu iných ľudí. Viac na https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2017/07/power-causes-brain-damage/528711/

Vráťme sa ešte na chvíľu k učiteľom, pri nich totiž “smerácke“ prieskumy ukazujú, že verejnosť ich úlohu pri budovaní zdravej spoločnosti, ekonomiky a verejného dobra až tak nevníma (čo je dôsledkom zlyhania politikov – nielen “smeráckych“, ktorí nie sú schopní nastaviť školstvo tak, aby doň prichádzali kvalitné osobnosti), a tak si Róbert v tomto prípade dáva menej pozor na reč tela a oddávajúc sa svojím emóciám necháva presiaknuť na povrch podstatu svojho zmýšľania t.j.“ Ja som úspešný a mocný človek, ktorý má prístup k zdroju, o ktorý sa každý jednotlivec na svete pokúša a ja rozhodujem o tom, za akých okolnosti sa z tohto zdroja ujde komukoľvek v tomto štáte. A keďže je (z môjho pohľadu) nad slnko jasne, že všetkým tak ako mne ide na tomto svete v prvom rade o peniaze, nikto ich nikdy neodmietne a teda hrať sa bude podľa mojich pravidiel“.

Zhrnuté a podčiarknuté: Robert Fico hodil učiteľom časť výplaty na zem, a teraz s neskutočnou pasiou čaká na to, ako sa pre ňu učitelia  zohnú a potichu s hanbou vycúvajú z “riaditeľne“ a samozrejme do roku 2020 ani neceknú. Čo k tomu dodať? Roky skúseností aj tých vlastných Robertovi Ficovi potvrdzujú, že najjednoduchšie sa mu spolupracuje s ľuďmi, ktorí nemajú problém obetovať pre peniaze ani zvyšky hrdosti, a tak sa rozhodol opäť raz pre malý testík. Nechajme sa prekvapiť výsledkom.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.


Už ste čítali?