Fico vizionárom

Autor: Ján Kukulský | 20.9.2016 o 13:01 | Karma článku: 11,09 | Prečítané:  1760x

Ani srnka netuší o akej cestovnej mape rozprával Róbert po samite v ľudoprázdnej Blave. Nabudený z toho, ako sa mu s “vlasatým“ podarilo poručiť celému slovenskému “hauptštadtu“ vybehol v plnej sile na štrajkujúcich učiteľov.

Žeby Briti, o ktorých si náš “vizionár“ v rámci víkendovej bojovnej nálady takisto otrel hubu, mali z jeho siláckych rečí plné gate, strach mať nemusíme. To isté hádam platí aj v prípade štrajkujúcich učiteľov.  Je však otázne, ako vnímajú reči o darmožravom učiteľskom zbore tí neštrajkujúci učitelia. Hádam postrehli, že Ficov signál mieril skôr k jeho vlastným voličom, ktorí si námahu s delením učiteľov na štrajkujúcich a neštrajkujúcich nerobia?

V podstate aj brechot o brexite bol adresovaný “štamgastom“ slovenských vinární a pivární, ktorí v Británii nikdy neboli. Tí ostatní si totiž určite spomenú, že Fico ešte pred pol rokom súhlasil s obmedzením sociálnych benefitov pre Slovákov pracujúcich v Británii. Jediné čo ich s premiérom rodnej hrudy teda momentálne spája je strach, že sa budú musieť vrátiť domov do krajiny, ktorá šľape (či skôr prešľapuje).     

Róbert Fico pred samitom v Bratislave rozprával o víziách pre Európu, jeho posledné výkriky sú však smutným svedectvom toho, že nie je schopný dať na stôl víziu ani pre Hornú Dolnú. Jediné čo ho zaujíma sú dáta, ktoré sa dajú prekrútiť v jeho prospech. Hľadá ich vľavo, vpravo, pod pásom, no najradšej „za vlády Dzurindu, či Radičovej...“ Naháňa strach zo všetkého čo sa pohne, aby zakryl fakt, že obavy treba mať práve z toho, čo sa nehýbe.

Viac ako migračnej vlny sa treba báť úradov, súdov, ktoré nekonajú. Viac ako moslimov, ktorí sa idú pozabíjať aby sa dostali do “Ficolandu“, sa treba obávať premiéra krajiny, ktorý svoje preferencie cynicky buduje na stimulovaní toho zlého, čo v ľudskom podvedomí drieme. Šikovný ľudia utekajú z “východu“ aj zo Slovenska a náš vizionár stále nadbieha tomu zbytku, ktorému je tu súdené zomrieť v blaženej nevedomosti s očami ponorenými v letákoch ohyzdných supermarketov.

Bola by pecka, ak by si premiér krajiny uvedomil, že resocializačné zariadenia zapĺňajú deti, ktorým on a jeho spolupracovníci, ale aj predchodcovia, či podvyživené a neaktuálne školstvo, neponúkli dostatočné vízie ako nájsť zmysluplnú cestu životom. Bolo by super, keby zabojoval za to, aby naším deťom už v treťom ročníku ZŠ nevyhaslo nadšenie s poznávania tohto sveta. Táto krajina by rozkvitala, ak by jej premiér nasmeroval pozornosť médií na ľudí, ktorý majú vízie ako zatraktívniť školu, vychovávať a podporovať sebestačných ľudí, rozvinúť regióny, zastaviť napr. vysúšanie krajiny, útek mozgov, atď.

Róbert Fico takým premiérom však nikdy nebude. Jeho egoizmus a okolie nikdy nedovolia, aby sa mu zjavili vízie, ktoré by touto krajinou pohli správnym smerom. 

 

PS: Tak opäť raz jeden blog, ktorý na smerovaní karavány sotva niečo zmení. Beriem si však za povinnosť ozvať sa na obranu učiteľov, učiteliek, ktoré nám pomáhajú vychovávať naše deti. Máme šťastie na takých pedagógov, ktorí si zaslúžia rešpekt mojej rodiny. O víkendovom útočníkovi na učiteľský stav to bohužiaľ povedať, napísať nemôžem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.


Už ste čítali?