Fico a nízke pudy

Autor: Ján Kukulský | 3.2.2016 o 19:59 | Karma článku: 9,23 | Prečítané:  429x

Fico na rozdiel od mediálne málo zdatných učiteľov a zdravotných sestier vie veľmi presne, kto je jeho poslucháč, vie čo mu má povedať a má na to aj dostatočne silný žalúdok.

Smerácka centrála presne vyhodnocuje nízko pudové hlasy zdola, aby ich premiér mohol ihneď zúročiť pred najbližším zhlukom kamier a mikrofónov. A takto “nízko-pudovo“ to funguje aj na regionálnej úrovni.

Skôr ako vo Ficovi je však problém v našej mentalite. Prvá vlna, ktorá sa zdvihla v priestore sociálnych sietí po medializovaní štrajku učiteľov a výpovedí zdravotných sestier, bola tá naša prirodzená závisť voči tým, ktorých máme na dosah. Voči učiteľom a zdravotným sestrám. „Veď čo chcú, ja mám len 500 eur v hrubom a nadriem sa za pásom ako vôl, kto mne dá dva mesiace prázdnin?“

Mnohí z tých čo robia za pásom ani netušia, že práve na ich pracovné miesto štát vynaložil aj z ich daní možno aj 100 000 eur. Koľko z tej sumy skončí v ich vrecku (kým si o 5 rokov nebudú musieť hľadať iný job) a koľko peňazí vo vrecku tých vyvolených, by si možno dokázal vypočítať aj sám, ak by ho mal v škole na starosti jeden zapálený, motivovaný a byrokratickým systémom negniavený učiteľ.

To isté môže platiť aj pre pohoršeného živnostníka, ktorého ide z drzosti učiteľov rozdrapiť. Málo mu bolo Váhostavu, málo mu je odvodov, ešte bude dupať po tých, ktorým už so systémom došla trpezlivosť. Keby mal lepšieho “matikára“ možno by sa mu zdala lepšia štátna investícia do platov učiteľov (jeho potencionálnych zákazníkov) v jeho okolí, ako sociálne balíčky do vreciek pochybných masérov, do zateplení a iných produktov a tovarov z portfólia spriaznených podnikateľov a dovozcov nášho premiéra vo vzdialenej Bratislave.

Ficove úspechy a prežívanie ostatných politických dinosaurov idú na vrub osobnostne rozkradnutej krajiny. V našich mestách chýba zdravé jadro spoločnosti. Kritická masa, ktorá dokáže problém identifikovať a pomocou tlaku na kompetentných dosiahnuť jeho úspešné riešenie. My nepotrebujeme ťahať do politiky rozumných, statočných ľudí, my ich potrebujeme mať medzi sebou, aby nás motivovali  a pomohli nám v šliapaní po krku tým, ktorým zachutila politika “nízko pudového“ typu.

To zdravé jadro je preč, nenašlo tu životné podmienky, nemá si tu kvôli komu drať hubu o nečestné papule a tak nám vládnu plechové kohúty, ovládané spodnými “nízko-pudovými“ vetrami. Je to zrejme jediná háveď, ktorej slovač z duše dopraje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

DOMOV

Kocáb: Kisku už dlho uznávam, ocenenie ma šokovalo

Pre SME hovorí, že je hrdý slniečkar. S tvrdou silou nemáme šancu.

KULTÚRA

Oscar nemá logiku. 5 dôvodov, prečo vyhral Moonlight

Mal šťastie, že nie je sci-fi.


Už ste čítali?