Športu zdar a hokeju zvlášť!

Autor: Ján Kukulský | 29.6.2015 o 14:24 | Karma článku: 5,06 | Prečítané:  297x

Slovenský hokej bude naďalej padať ku dnu. Tak ako padá ku dnu mnoho iných inštitúcií či miest v tejto krajine, kde sa pri kormidle držia zubami nechtami staré štruktúry.

Veď oni chcú len dokončiť prácu, ktorú začali. A je jedno či pred 15-timi, dvadsiatimi rokmi, alebo tesne pred voľbami. Vedia že to na staré generácie platí (viď Golonka, viď situáciu v štáte). Možno máš pocit, že za stav nášho hokeja nesie zodpovednosť Nemeček, Fico, Široký, za dvadsať percentnú nezamestnanosť v tvojom slovenskom Zapadákove jeho primátor.

Ak máš rád hokej, ale politika ťa nezaujíma, tak bude chyba práve v tebe. Šport a politika ide ruka v ruke. Rodina Širokých to pochopila dávno. Teraz je rad na fanúšikovi akéhokoľvek organizovaného aj neorganizovaného športu na Slovensku.Tak ako Lintner chce zmeniť smerovanie hokeja, mnoho iných mladých odhodlaných ľudí, sa snaží zmeniť smerovanie svojho Zapadákova a zažívajú presne tú istú frustráciu ako Citrón po minulotýždňovom zasadnutí SZĽH. Na mestských zastupiteľstvách v tvojom Zapadákove to prebieha presne tak, ako to prebehlo na zväze. Tí ktorí volia, hlasujú, nemajú jednoducho GUĽE. Namiesto neistej nádeje zajtrajška, zodvihnú ruku za istotu pohodlného včerajška, príp. sa zdržia pretože (zbabelci) dúfajú, že sa niečo ujde aj im. Veľké H malé o rímska 5-ka en a o. Skús sa zamyslieť koho si naposledy volil vo svojom Zapadákove a prečo? Lebo dáva peniaze na futbal, hokej, rybársky zväz či jednotu dôchodcov? Takto vyhrávajú staré štruktúry, tak vyhral aj Nemeček. Zo spoločných peňazí si kupujú (po odrátaní vlastnej tučnej provízie) fanúšikov hokeja, futbalu, členov rôznych zväzov, komisií, ktorých politika nezaujíma resp. si z nej vyberajú to, čo sa im hodí.

Problém Slovenského hokeja ako aj ostatných športov sú peniaze. Tí, ktorí ich majú, nepotrebujú v tejto skorumpovanej krajine plnej ľudí mysliacich len na svoje zadnice investovať do športu. Oveľa istejšia investícia s rýchlou návratnosťou je pre nich sponzoring politikov, funkcionárov, legislatívy. Ak sa to má v slovenskom hokeji (športe) otočiť, je treba zamedziť prístup zbabelcom do všetkých inštitúcií v tejto krajine. To je však až druhý krok. Najprv je treba spraviť poriadok v sebe samotnom. Až keď sa ti podarí nenechať sa nachytať na predvolebné sľuby (viď Škrteľ) je veľmi pravdepodobné, že zoberieš vietor z plachiet prospechárom, falošným ľudomilom a hokej, futbal, šport vo všeobecnosti i samotná krajina bude mať našliapnuté tým správnym sm......

Stačí si zachovať svoju hrdosť a požadovať kvalitu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?