Jak utopit doktora Hanuščaka aneb konec diskuzí v Bardejově

Autor: Ján Kukulský | 11.11.2014 o 6:42 | Karma článku: 3,42 | Prečítané:  1000x

„Včera večer sme mali v rádiu diskutovať o situácii a možnostiach Bardejova. Podobne ako v minulosti, sa súčasný primátor priamej diskusii vyhol. Týmto vyzývam pána Hanuščaka, primátora Bardejova, na otvorenú diskusiu pred obyvateľmi Bardejova. Miesto, čas i otázky si môže zvoliť. Obaja budeme mať rovnaké podmienky i časový priestor.“ Takto znel včerajší status, podotýkam, jedného z troch kandidátov na primátora Bardejova.

V čom je teda pointa? Okrem toho, že z tohto statusu srší neskutočná “pokora,“ slovo “obaja“ zároveň potvrdzuje u autora statusu výskyt podobného spasiteľského syndrómu, ktorý už možno niekoľko rokov badať u súčasného primátora. Ktovie koľko ďalších skrytých reminiscencií na doktora Hanuščaka drieme v jeho samozvanom hlavnom súperovi? Áno, marketing a politické stratégie vravia nepridávať na dôležitosti súperovi menšieho významu, no zabúda sa na fakt, že predvolebné diskusie sú tu pre ľudí a slúžia ľuďom na zorientovanie sa v programoch, víziách. Pre dvoch kandidátov je očividne porážka dôležitejšia ako ľudia, Bardejov. Povážlivé. Kampane si možno platia kandidáti, no voľby zatiahneme všetci. Bublina virtuálneho internetového sveta možno pripisuje veľkú dôležitosť porážke súčasného primátora, no tam vonku prevažujú voliči, ktorí čakajú na jasný signál, že sa o slovo hlási mladá generácia. V nedeľu sme premeškali minimálne dobrú príležitosť, presvedčiť staršiu generáciu o tom, že to s prevzatím zodpovednosti za mesto myslíme úprimne. Škoda. Peniaze aj v tomto prípade silne zaväzujú.

Čo sa týka predvolebných diskusií, netreba zabúdať na dôležitú skutočnosť. Jediná ponuka na diskusiu kandidátov na primátora Bardejova prišla z Košíc. Ani jedno z bardejovských médií takúto diskusiu s dostatočným priestorom na oboznámenie verejnosti s možnými víziami pre Bardejov nezorganizovalo, napriek tomu, že a to platí aj pre Bardejovské novosti, žijú z peňazí nás všetkých. Bardejovské médiá majú jednoducho jasno v tom, koho chcú vo vedení mesta, aby neprišli o zdroj peňazí, o pracovné miesta. V prípade kandidátov na primátora im ide len o peniaze z inzercie, verejný záujem je ten tam.

Záver. Mnoho vecí v tomto meste nefunguje tak, ako si predstavujem. Nekandidujem však preto, aby som niekoho porážal, utopil. Mám po krk politických kšeftov. Prestávam vnímať rozdiel v tom, kto z mojich protikandidátov je pre mesto väčším rizikom.  Kandidujem preto, aby som predstavil svoj pohľad na riešenie problémov v Bardejove. Pozývam všetkých ľudí k voľbám bez ohľadu na to, koho preferujú. Je dôležité, aby nás v sobotu prišlo k urnám čo najviac.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?