Naivný Bezák ? Zmenilo sa niečo ?

Autor: Ján Kukulský | 31.10.2014 o 2:52 | Karma článku: 4,81 | Prečítané:  410x

Ani dva roky po odvolaní arcibiskupa Bezáka sa postoj členov KBS k spolubratovi nezmenil. Nech už  je však na tom KBS so sympatiami vo verejnosti akokoľvek, jej postoj odráža stav celej spoločnosti. Dennodenne sa dejú podobné krivdy vo verejnom živote, na úradoch, súdoch, v nemocniciach no riešia to len tí, ktorých sa to bytostne dotýka a majú na to silu. Kto by teda rád hodil kameňom do zvyšku biskupov, mal by najskôr nahliadnuť do vlastného registra.

 V (kresťanskej) krajine kde sa vo veľkom rozkráda spoločný majetok, história, v krajine v ktorej vládne sebecká nostalgia za časmi minulými a je jedno či ide o mlieko za dve koruny, alebo výhodne arizovaný majetok, bez ohľadu na desaťtisíce obetí slovenskej nevšímavosti za posledných sto rokov je príliš odvážne ukazovať na niekoho prstom. Neochota biskupov pokúsiť sa hľadať  pravdu, pramení z prostredia, z ktorého vzišli, a ktoré my všetci bez ohľadu na vierovyznanie dotvárame.

Bezák vytŕčal z radu. To sa však, či už v škole, v zamestnaní, v podnikaní či v komunite na našom malom Slovensku nenosí. Neplatí to len pre tých, ktorí z radu vytŕčajú v negatívnom zmysle slova, na tých si totiž tá priemerná, sivá väčšina netrúfa. Čo je našou národnou tragédiou. Každý kto bojuje so svojim osudom, kto sa snaží dokázať nemožné, zdokonaľuje svoj talent a nepodlieha letargii, je pre túto priemernú väčšinu len naivným snílkom, ktorý narúša jej pokojné dožitie v kruhu blízkych.

V boji s manipulátorskými praktikami politikov a médií, to budú tí naivní, ale aj tá priemerná väčšina, no najmä naše deti ťahať za kratší koniec. A to dovtedy, pokiaľ neprídeme na to, že začať treba pred vlastným prahom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?