Biele (šedé) kone Dr. Hanuščáka

Autor: Ján Kukulský | 17.10.2014 o 23:29 | Karma článku: 3,55 | Prečítané:  1119x

Štyri týždne pred komunálnymi voľbami 2014 sa v Bardejove namiesto mobilizácie v prospech účasti vo voľbách, priaznivci zmeny s rukami vo vreckách a zachmúreným pohľadom domáhajú odstúpenia pre nich jasného outsidera tohtoročného 15. novembra. Výhovorku máme teda pripravenú, už len vydržať do osudnej soboty.

Obávam sa, že to, čo tu v Bardejove máme, je práve to, čo si zaslúžime. Primátora, ktorý netuší ako bojovať s nezamestnanosťou, primátora, ktorý sa oháňa nažobranými eurofondami, primátora, ktorému nevadí, že jeho priaznivci v predvolebnom boji idú za hranu občianskeho spolunažívania, tak ako to bolo napr. pred 4 rokmi (poškodzovanie bilboardov protikandidáta, zverejnenie vykonštruovanej nahrávky, vykonštruovanosť ktorej, potvrdila aj polícia, podozrivé dodávky s proviantom, drevom na Vinbargu a Poštárke). Na primátora hodného pomenovania otec mesta sme ešte jednoducho nedozreli. Na dištancovanie sa od nekalých praktík nedozrel ani samotný primátor.
 
Bardejov si asi predsa len zaslúži primátora, ktorý namiesto toho , aby sa postavil na stranu poškodených, snažil sa utlmovať polarizáciu spoločnosti, tíško tieto veci prehliada, len aby mohol čosi dokončiť (čo, a komu to prinesie prospech, to tuší len on). Kto mu v tomto boji s prírodou pomáha? Tí z nás, ktorí sa schovávajú za cudzí chrbát. Tí z nás, ktorí napriek tomu, že vidia nekvalitu, nedomáhajú sa nápravy. Je komické, ako sa napr. prehliada pri kontrolných dňoch samotná kvalita práce (penetrácia hliny, ktorá mala skončiť v tom istom kontajneri ako starý asfalt pred položením nového koberca na predvolebných chodníkoch). Ak totiž niekto nekvalitu prehliada úmyselne, okráda nás všetkých. Ak to robí neúmyselne, vyvstáva otázka, pri ktorých ostatných činnostiach sa tu v meste ešte tvárime, že v nich máme jasno, zatiaľ čo si niekto na našej spupnosti mastí vrecká?
 
Je smiešne na jednej strane poukazovať na to, že jeden z kandidátov míňa na kampaň priveľa,
zatiaľ čo sa obhajujúci primátor zviditeľňuje peniazmi nás všetkých. Je zábavné že v človekovi, ktorého na bilboarde nevidíme, hneď spoznáme bieleho koňa súčasného primátora.

Takmer 50 percent voličov ostáva pravidelne počas volieb doma. Namiesto toho, aby sme hľadali spôsob ako ich dostať k urnám, radšej sa budeme triasť o výsledok hrou na istotu. Zákulisnými ťahmi odoberáme chuť ľuďom zapájať sa do verejného života. O dianie v meste sa nezaujímame (čo znamená, že kandidát bez tisícov a zákulisných hráčov nemá šancu), no vo volebnej matematike máme jasno od prvého momentu. Žiadna chuť prijať výzvu, ísť proti prúdu, odvaha zabojovať. Ďakujem neprosím. K tejto šedi patriť nechcem.
 
To, že tu máme súčasného primátora už 16 rokov nie je prekvapením a prekvapením nebude, ak nim zostane aj ďalšie 4 roky. Zhadzovať však v tomto kontexte vinu na človeka, ľudí, ktorí sa za posledné štyri roky smerom k arogancii na úradoch, spiatočníctvu v ponímaní vzťahu úradník - občan, vzopreli odvolaním sa voči neférovému rozhodnutiu, poukazovaním na nevyhovujúci stav, či iným spôsobom oberajúcim ich o voľný čas, osobný komfort, v tomto na prvý pohľad prehratom zápase, je práve to, čo toto mesto mentálne drží 20 rokov za opicami. Štyri roky hore, dole.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?