Amatéri v KDH

Autor: Ján Kukulský | 15.9.2014 o 9:52 | Karma článku: 4,41 | Prečítané:  1197x

Niektoré kroky politických strán vykazujú znaky, ktoré sú často príznakom amaterizmu, či pokusu o cielené udržanie sa v slovenskom spolitizovanom éteri, v prípade KDH ako bojovníka za rodinu. Som za zákaz nedeľného predaja v supermarketoch, no viac z ekonomického hľadiska, než z toho rodinného.

Na súboji KDH verzus obchodné reťazce sa v plnej nahote ukázalo, kto v tejto krajine ťahá za nitky zákonodarného zboru a aký plytký je záujem politický strán o skutočné riešenie problémov. Na vyhodnotenie situácie stačil SMER – u prehľad o mediálnej prevahe zástancov nedeľných otvorených dverí a KDH pocit, že bojuje za rodinu. Ináč ako to skončilo, to skončiť ani nemohlo.

Je však nepochopiteľné, keď už sme tá nádherná krajina v strede Európy, kde sú teraz tí, ktorí si do volebných letákov píšu o podpore rozvoja cestovného ruchu? Na čom si sedia ľudia, ktorí plačú nad upadajúcim záujmom o kultúru na Slovensku? Boj o voľnú nedeľu pre hypermarkety je a bol totiž v prvom rade bojom o priestor pre rozvoj kultúry a cestovného ruchu a samozrejme sekundárne no nie v menšej miere o priestor pre rodinné vyžitie a príležitosť zamestnať sa v trochu inom prostredí, možno aj bez regálov. Kto žil nejaký čas mimo slovenského matrixu, kde sú nedele v hypermarkete tabu, pochopí. Zákaz nedeľného predaja je príležitosťou, my sa však príležitostí bojíme, čo je vodou na mlyn reťazcom, ale aj ľuďom, ktorí žijú z našich daní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?