Moja kapusta

Autor: Ján Kukulský | 10.6.2014 o 23:29 | Karma článku: 5,31 | Prečítané:  1050x

 "Slovensko potrebuje, aby sa angažovalo čo najviac aktívnych ľudí, ktorí dokážu meniť svoju krajinu k lepšiemu" znie citát Ivety Radičovej, v súvislosti s podporou jedného z kandidátov na post primátora Bardejova. Slová, s ktorými sa nedá nesúhlasiť. Hádam netreba dodávať, že na to, akým spôsobom, za akých okolností a z akej pozície sa jednotlivec, či skupina rozhodne meniť svoje okolie k lepšiemu, neexistuje žiadna smernica.

Mám 37 rokov a tri deti v predškolskom veku. Spolu s manželkou hľadáme dennodenne cestu ako z nich vychovať slušných a zodpovedných ľudí, tak ako sa o to určite snažia a snažili v mnohých iných prípadoch aj iní rodičia. Každý z nás vodí svoje ratolesti na krúžky, angličtinu, hokej, futbal, dúfajúc, že im to raz pomôže nájsť si životnú cestu, na ktorej budú šťastné. O 15 – 20 rokov sa budú rozhodovať či z Bardejova odídu resp. či sa do Bardejova vrátia. O tom ako sa rozhodnú ony, a či sa dnešnou snahou vychovať slušných, zodpovedných a vzdelaných ľudí nepripravujeme o spoločnú budúcnosť našich rodín v Bardejove, alebo inak povedané o dôstojnú starobu v kruhu svojich detí a vnúčat sa však rozhoduje práve teraz. Nekonečné rady u lekárov, “ochota“ na úradoch, zamestnanosť na úrovni z pred dvadsiatich rokov spolu so vzorkou ľudí snažiacich sa v súčasnosti o politické posty, veľa nádeje na zmenu v priebehu nasledujúcich dvoch desaťročí nedávajú. Ak si teda spájame svoju budúcnosť s Bardejovom, je treba toto mesto postaviť na nohy. Prvotným cieľom by malo byť mestské zastupiteľstvo chrliace dobré nápady a priestor pre ľudí aj mimo zastupiteľstva, ktorí sa skôr spoliehajú na silu sebavedomej komunity ako na euro fondy. O tom , že má Bardejov skôr problém práve v zmýšľaní značnej časti mestského zastupiteľstva než v osobe primátora, svedčí takmer jednohlasné pridelenie čestného občianstva človeku, ktorý je príkladom toho, ako ďaleko sa dá postúpiť ak nevytŕčaš z radu, myslíš účelne a konáš vypočítavo.

Bardejov potrebuje čerstvú krv a nové myslenie. Alibistické čakanie na to, že našu budúcnosť vyrieši niekto za nás, presne podľa našich predstáv a najlepšie bez nášho dozoru prinieslo za posledných pár desaťročí minimálny pokrok. Zrejme čakáme na diaľnicu.........,ktorá k nám nikdy nepovedie. Budúcnosť našich detí, rodín a Bardejova za nás nevyrieši ani Fico, Radičová, Procházka, Hanuščák, Šmilňák, Tarcala či Kukulský. To ako bude Bardejov vyzerať o 15 – 20 rokov je kapustou každého jedného z nás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Voliť proti Kotlebovi nebude bolieť

Ktovie, ako na voličov zapôsobí Klusov sľub vyčistiť úrady od rodinkárstva. Zdá sa totiž, že práve to im neprekáža v prípade ĽSNS.

DOMOV

Politický geograf Madleňák: Neviem, či v Lučenci poznajú Luntera či Mičeva

Extrémista Marian Kotleba ťaží v banskobystrickej župe aj zo slabej informovanosti tamojších voličov, hovorí pre SME politický geograf TIBOR MADLEŇÁK.

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.


Už ste čítali?