Kiska a komunálne voľby 2014

Autor: Ján Kukulský | 5.4.2014 o 7:10 | Karma článku: 6,58 | Prečítané:  1419x

Výsledok prezidentských volieb, špeciálne v Bardejove, vzbudil nádej na pravej strane miestneho politického spektra. Volič vraj vyslal signál o tom, že má dosť Fica a existuje nadej, že osud svojho predsedu bude v jesenných „komunálkach" zdieľať aj súčasný primátor. Je však Kiskov úspech dostatočným dôvodom na zmenu v smerovaní Bardejova? Sú Procházkove vízie s ohľadom na výsledky prvého kola prezidentských volieb rovnako dostatočnou inšpiráciou pre voliča na odsunutie bardejovského primátorského matuzalema tam kam patrí? Sú výsledky týchto dvoch pánov nejakým spôsobom určujúce pre tohtoročnú horúcu komunálnu jeseň?

Pre odpovede na tieto otázky je potrebné nahliadnuť do vnímania komunálnej politiky a jej dosahu na bežný život bežným Bardejovčanom.  A to najmä v porovnaní s vnímaním dosahu prezidenta v podobnom kontexte. Funkcia prezidenta, už aj vďaka pôsobeniu predchádzajúcich predstaviteľov tohto úradu, nie je vo verejnosti vnímaná ako podstatná, najmä čo sa týka dosahu na ich sociálny status v rámci komunálnej politiky. Aj napriek podpore slovenských prezidentov, vyjadrenej  v závere kampane Robertovi Ficovi, práve pasivita  dosluhujúcej hlavy štátu zlomila Ficovi v prezidentských voľbách krk. Úradujúci premiér jednoducho stavil pred piatimi rokmi na koňa, ktorý prestíž prezidentského úradu znížil na úroveň (a sám Fico ju prišliapol zatĺkaním o dôležitejšej práci akou bola kandidatúra) nie dostatočne mobilizujúcu a zaujímavú pre ľavicového voliča. Ficovo protirečenie si v záverečných predvolebných debatách, dodalo jeho narýchlo zbúchanej kandidatúre povestnú korunu.

Komunálne voľby však budú o inom. Sympatie k jednotlivým kandidátom budú potláčať u rodín závislých na verejnej správe materiálne záujmy. Reči o podpore cestovného ruchu, športu a vytvárania nových pracovných miest pomôžu bez ohľadu na reálne výsledky, len niekoľkonásobnému primátorovi a ľuďom na ňom akokoľvek závislým. My ostatní si však zaslúžime viac ako len prehru terajšieho primátora. Reálnou silou, ktorá ustráži primátorské šafárenie (bez ohľadu na to kto sa stane primátorom) a určí napredovanie Bardejova je mestské zastupiteľstvo. Nespoliehajme sa na Kisku ani na Procházku. Je najvyšší čas začať hľadať a presviedčať ľudí z nášho okolia, ktorí nás dôstojne zastúpia v mestskom zastupiteľstve. Čas a súčasné vedenie mesta hrá v neprospech nás a našich detí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?