Fico mieri do Bardejova

Autor: Ján Kukulský | 21.3.2014 o 8:52 | Karma článku: 13,77 | Prečítané:  2657x

Tak ako v minulosti, aj tento víkend si premiér tejto krajiny na severovýchod Slovenska spomenie len krátko pred voľbami. Túto sobotu to v miestnej športovej hale nebude inak. Dôvodom jeho návštevy však nebude otváranie diaľnice, diaľničného privádzača či výskumného ústavu, alebo hnedého priemyselného parku. Keďže nič podobného sa v Bardejove ani dávnej minulosti, rovnako ako vo vzdialenejšej budúcnosti nechystá, pohnútkami k tejto návšteve sú skôr záujmy „šmejďáckeho" charakteru so sektárskym podmazom.

Róbert Fico so svojou predĺženou „bardejovskou rukou" Borisom Hanuščákom nemajú ekonomicky aktívnemu obyvateľovi anketovo najkrajšieho mesta na Slovensku čo ponúknuť. Nič na tom nezmenia ani sobotňajšie kvety a anekdoty v športovej hale, určené poberateľom vianočných príspevkov. Za fakt, že tu nemáme 30 percentnú nezamestnanosť vďačíme najmä vstupu Slovenska do EU a ochote Bardejovčanov vycestovať za prácou. Daňou za túto o takmer desať percent vylepšenú štatistiku sú však nefungujúce rodiny, problémové deti na školách, neexistujúca spolupatričnosť ľudí, neexistujúca kritická masa, ktorá by bola schopná tlakom na vedenie mesta posunúť Bardejov dopredu.

 Na jedno pracovné miesto sa v Bardejove hlási takmer 60 uchádzačov, čo v konečnom dôsledku znamená zabetónovanú minimálnu mzdu v takmer všetkých odvetviach v rámci okresu a to či už primárne, alebo sekundárne, vzhľadom na kúpyschopnosť takto zarábajúcich Bardejovčanov. Toto mesto vďaka svojej histórii a pokojnej atmosfére aj po tejto sobote rovnako ako po tej ďalšej zostane výbornou destináciou pre dobre situovaných dôchodcov. O tom, koľko ich medzi nami je, štatistiky mlčia. 

Zmenu môže priniesť len sústredený tlak na karieristov v politike a to hlavne na lokálnej úrovni. Apolitický prezident, by však  mohol byť povestným výstrelom z Auróry. Políciu zaoberajúcu sa ľudským nešťastím do 24 hodín, súdnictvo preverujúce úžeru do siedmich dní si snáď zaslúžime všetci.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?