Fico už nemá nič dôležité na práci, kandiduje.

Autor: Ján Kukulský | 20.12.2013 o 10:14 | Karma článku: 8,57 | Prečítané:  687x

Vymenúvavať všetky kroky, ktoré naznačovali ohlásenie najočakávanejšej kandidatúry, by bola jedná veľká otrava. Za posledné obdobie snáď len pripomeňme Paškov komparz ako sfúknutie Procházku, či zrušenie rozpráv týkajúcich sa správy o tajných slúžbách a nebankoviek, ako príprava na pokojnú slávnostnú atmosféru v historickej budove SNR. Mimochodom tiež zorganizovanú tým istým pánom. Klobúk dole Paľo, za to čo robíš. Za zmienku však stojí Frešov krok spojený s podporou nemastného, neslaného pána Hrušovského.

Čo tento krok vypovedá o SDKU a o pravici samotnej? Zdá sa, že pravé spektrum našej politickej scény uverilo teórii o prepade Smeru v prípade Ficovho úspechu v prezidentských voľbách. Hrušovský nie je pre ňu povestné želiezko v ohni , ale obetný panák, ktorého chápavého potliapkania po pleci sa "platformáci" nevedia dočkať rovnako, ako parlamentných volieb 2016. Tož, politika je svinstvo Paľo.

Situácia je však oveľa prozaickejšia. Voliči , obzvlášť voliči Smeru si budú Fica až do smrti spájať s  menovanou politickou stranou. Podstatná časť jeho elektorátu aj tak nedokáže a v prípade lieblinga, ani nechce rozlíšiť funkciu prezidenta od funkcie predsedu vlády, o čom by mohli kompetentnejšie porozprávať Andrasy a Vacvalová. Úlohou a zároveň výzvou pre Fica - prezidenta, bude udržiavať svoj elektorát v blaženej odovzdanosti, a nájsť spôsob ako ho ťahať v jednotlivých voľbách k urnám, najmä v roku 2016 ako to on sám naznačil.

"Porazme Fica" znel dodatok na bilboarde kandidáta KDH vo voľbách do Prešovského VUC. Aj tento dodatok poukazuje na bezmocnosť. Bezmocnosť pravice, ktorá chce zúfalo uhrať dobrý výsledok na súperovom ihrisku. Cez média, bilboardy, tlačové správy cesta k zmene nevedie. Tu bude Fico so svojím psychologicko-marketingovým zborom ešte dlho kontrolovať situáciu. Čím skôr si to budúci slovenskí "vizionári" uvedomia, tým lepšie. Je najvýšší čas oprášiť bicykle, sane, "bežky", čokoľvek čo sprostredkuje o trochu priamejší kontakt s Človekom než neživé médiá. Je treba jednoducho nájsť priestor kam sa už Ficovi a ostatným štandartným politikom nechce. Viď Banskobystrické VUC. Laborovať s tým, že elektorát Smeru bude mať v marci na práci niečo dôležitejšie ako sú prezidentské voľby, sa nevyplatí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?