Bardejovské parkovanie.

Autor: Ján Kukulský | 5.6.2012 o 1:13 | (upravené 5.6.2012 o 8:01) Karma článku: 5,36 | Prečítané:  555x

Je rok a pol po komunálnych voľbách. V predvolebných brožúrkach súčasného primátora to vyzeralo ako v rozprávke. Zainteresovanému sa nechcelo veriť, že je reč o meste, v ktorom žije. Že skutočnosť svedčí o inom, naznačilo už zhodnotenie predvolebnej kampane primátorom , resp. jeho dvorným textárom.

Kto čakal jeho dištancovanie sa či už od ničenia bilboardov protikandidáta, od rozdávania proviantu v deň volieb rómskym spoluobčanom, príp. od zverejnenia neautentickej kompilácie telefonických rozhovorov jedného z kandidátov do mestského zastupiteľstva, čakal márne. Naopak, boli ešte osočení aj saleziáni, ktorí sa Rómom venujú denne na rozdiel od červených dodávok a ich prínos pre mesto, nielen pre mládež na Vinbargu môže spochybniť len ignorant, či človek s pochybnými úmyslami.

Kto čakal upokojenie polarizovanej spoločnosti, aspoň tej ktorá zvláda všímať si pomery v meste, čakal márne. Triedny boj pokračuje. Pokoj zbraniam vyhovuje, tomu kto chce posunúť ďalej seba aj spoločnosť. Polarizácia, ktorej účelom je odpútavanie pozornosti vyhovuje tomu, komu ide predovšetkým o vlastné záujmy.

Kto čakal seriózne zhodnotenie volieb nedočkal sa doposiaľ. Akú časť z hlasov primátora tvorili tie, ktorých živobytie či už priamo alebo, nepriamo súvisí s jeho pôsobením v úrade a akú časť tvorili tí, ktorí neradi zmeny ? Na druhej strane, koľko hlasov získal neúspešný kandidát len na základe toho ,že bol protikandidát ?  Na rok a pol po komunálkach zdá sa nepodstatné otázky. No odpovede na ne by mohli vyjadriť presný obraz o tom kto proti komu, koho štve. Články v miestnom periodiku, pripomienkové konania týkajúce sa predaja a využitia areálu bývalých kasární zatiaľ poukazujú jednoznačne na vyslovene generačný súboj.

Dnes sme sa však dostali do štádia kedy už štvať netreba. Na to aby sme sa mali v zuboch navzájom si vystačíme sami. Malým príkladom je parkovanie v meste. V tomto prípade ide o konflikt účastníkov dopravy.  To, že mestskí i štátni policajti vyzberajú v jednom meste o veľkosti Bardejova v nedeľňajšom dopoludní desiatky pokút svedčí o probléme. O probléme, ktorý namiesto dopravných architektov momentálne živí okrem mestskej  a štátnej kasy, aj vášnivé debaty diskutérov, ktorí si v zápale boja neuvedomujú ktorým smerom treba nasmerovať spravodlivý hnev. Pri jednom takomto hromadnom blokovom konaní poslanec MsZ pán Kuchta varoval službukonajúceho mestského policajta, že jeho konanie vrhá zlé svetlo na mestskú políciu. Skutočne stav dopravy a nielen tej statickej vrhá zlé svetlo na políciu, ktorá reaguje len na podnety spoluobčanov z opačnej strany barikády s názvom problémy s parkovaním ? Odpoveď je na každom z nás. Treba si však uvedomiť, že podobne ako dnes parkujúcim vodičom, môže nečinnosť mesta nabudúce spôsobiť problémy cyklistom, chodcom, rodičom, dôchodcom či komukoľvek inému kto sa dostane do problémov zo zákonom bez toho, aby to mal zakódované v DNA. Pokiaľ koniec  povrazu, ktorého druhá strana je pevne uchopená kdesi na radnici „ohmatá" raz za čas pár jednotlivcov nie je sa v tomto meste podľa skúseností posledných mesiacov či rokov na čo tešiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?