Naivná pravica, Ficove potešenie.

Autor: Ján Kukulský | 11.2.2012 o 11:00 | (upravené 11.2.2012 o 11:37) Karma článku: 8,21 | Prečítané:  917x

Kto si dnes ešte spomenie na roky 2006 až 2010? Premier tejto krajiny vyskočil na človeka div nie z chladničky. Jeho mediálne výstupy pripomínali skôr vodcu opozície než ministerského predsedu. Pravica spala. Nemastne, neslano sa spamätávala takmer až vo volebnom moratóriu. Bez Matovičových krúžkov by zrejme podriemkavala doteraz.

Zdá sa, že tá pravica dodnes nepochopila prečo Fico. Stačí si pozrieť tlačovú besedu urazených osobností a vôbec si k tomu netreba púšťať zvuk. Tí páni, muži novembra, plný ideálov vstúpili do nádejného projektu a nádejný sa im zdal dosiaľ, kým si neuvedomili, že do banku treba vložiť viac než len vlastné mená. Na ulici leži 41 percent nevoličov, ktorých zatuchnuté ideály novembra 89 zo zeme nezdvíhnú a nedzvihne ich odtiaľ už ani "lebo Fico". Návod ako na tých znechutených 41% leží na stole v podstate už od čias Mečiara. Je to schopnosť predať sa. V Smere to v súčastnoti vedia najlepšie, podriaďujú tomu všetko aj vlastnú česť a hrdosť (ak tam vôbec existuje) a zákonite disponujú svojimi 41%. Je jednoducho holý fakt, že ak sa niekto volá Dzurinda, Mikloš, Mikloško, Zajac, Bugár, dnes vystačí ledva na najnižšie dvojciferné číslo. Na prerušenie hegemónie Ficovho lacného ľavicového populizmu tu musí prísť niečo lacnejšie zprava. "Bicigeľ" a dvojnásobné platy platili na Mečiara. Na Fica treba vymyslieť niečo iné, možno aj detektor lži. Matovičov projekt nie je pre horenosov, ktorým sa hnusí marketing a cieľavedomý ťah na bránu, a nie je ani pre tých ktorých zväzuje harmonizácia mediálnych výstupov chrániaca tak rôznorodú kandidátku pred útokmi zvonku. Teatrálne odstúpenie pánov vo svetroch svedčí skôr o ich uvedomení si, že za takýchto podmienok nie je šanca prekrúžkovať sa z posledných miest na čelo. Svedčí takisto o tom , že to všetko hrali hlavne na seba a je im šum a fuk , že ich mediálne výstupy po odchode ubližujú skôr tým nezávislím, ktorí ostali, ako Matovičovi. Solidarita pána Mojžiša, Bučka, Kordu s mužmi novembra ich zaradila medzi ďalších idealistov, ktorým sa politika zhnusila skôr ako prišli na jej podstatu. Spolu s 18-mesačným trápením Radičovej to len potvrdzuje skutočnosť, že politika je pre polobláznov a silné žalúdky. Ficov blažený úsmev potvrdzuje, že on to už dávno ovláda. Pravica jednoducho potrebuje populistov, čoho jemnejším dôkazom je Lipšic v KDH a ich rastúce preferencie(gorila sem, gorila tam). To či z nich vyrastú demagógovia záleži skôr od spoločnosti, novinárov, polície a súdov ako od Palkovho úsudku.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?