Politici,sudcovia,lekári, novinári.....hostesky

Autor: Ján Kukulský | 27.11.2011 o 22:00 | (upravené 28.11.2011 o 8:24) Karma článku: 7,54 | Prečítané:  1034x

Udalosti posledných dní či hodín nikoho nenechajú na pochybách o koho tu v tomto štáte ide v prvom rade. K politikom je, už škoda čokoľvek dodať. Súdnictvo speje k rovnakej pohrome nielen čo sa týka "diskriminačných žalôb" ale najmä vďaka prevahe tých sudcov, ktorí pochopili svoju prácu len ako zamestnanie napriek tomu, že situacia, v ktorej sa tento štát nachádza si vyžaduje najmä takých, pre ktorých je ich práca poslaním. V podstate to však platí takmer pre každé povolanie aj mimo verejnej správy.

Čo tak trochu spája v poslednej dobe politikov, sudcov a lekárov najviac? Vzhľadom na mzdové nároky možno pocit vlastnej vínimočnosti a z toho plynúceho na náš kraj nie príliš zriedkavého pocitu nedocenenia. A kto to má zaplatiť ? Vraj štát. Kto ale platí tomuto štátu za jeho služby? Pracovníci z montážných liniek, stolári, murári, mechanici, predavačky, v mnohých prípadoch ludia, ktorí opúšťajú svoje rodiny aby ich boli schopný uživiť zo mzdy ktorá zďaleka nedosahuje priemer v národnom hospodárstve. Kto čaká, že zástavu demokracie,cti a slušnosti, ktorá tu 22 rokov padá na zem zodvihne napr. lekárska inteligencia v boji proti partokracii, lobingu a mnohým iným neduhom kváriacim spoločnosť, nedočká sa aj keď to na začiatku podávania výpovedí vyzeralo nádejne. V tomto štáte ide každému v prvom rade o vlastný biznis. Lekárom stačia platy ich zahraničných kolegov, škoda len,že si nepotrpia aj na dobre zarábajúcich pacientoch. Ich profesia je jednou z mála, ktoré takmer garantuje, že občan tejto krajiny neskončí ako dlhodobo nezamestnaný a tak má možnosť vyhrážať sa odchodom. Je škoda, že túto svoju výhodu nevyužijú v záujme nápravy nášho celospoločenského systému. Pokiaľ tuná neskončí partokracia, prospechárstvo, lobbing mocných, kult neslušnosti a arogancie, neduhy ktoré vyciciavajú spoločnosť nielen materiálne, nikdy nebude naša spoločná kasa dostatočne plná. Posledné hodiny naznačujú , že zástupcom (vypovedaných) lekárov ležia na žalúdku viac platy hostesiek a manažérov Penty ako ich zaújem sprivatizovať slovenské zdravotníctvo. Čím zaváňajú vyhlásenia, aby sa zvýšili platy aspoň lekárom s podanými výpoveďami? Klientelizmom ? Nepodobá sa to charakteru "diskriminačných žalôb" sudcov? Je schopný v tomto štáte ešte niekto bojovať za vyšší princíp v najpočestnejšom význame tohto slova. Ak áno má a bude to mať neskutočne ťažké už len kvôli tomu, že slušnosť sa dnes nenosí a média, ktoré majú neskutočnú moc nielen v tomto štáte prestali nastavovať zrkadlo spoločnosti bez ohľadu na to kto ich živí. Kauza s odpočúvaním len odhalila o koho v tomto štáte ide v prvom rade napriek tomu, že sa nás moderátori, moderátorky, Róbertovia a podobné hlasy snažia s vážnymi tvárami presvedčiť že ide o demokraciu a naše súkromie. Mimochodom rozhorčenie nad odpočúvaním? Aky paradox v dobe socálných sietí, kde sa ľudia obrazne vyzliekaju donaha z pasie. PS: Vďaka patrí lekárom, ktorí výpovede nepodali príp. ich stiahli po zrušení transformácie a 300 eurovom prilepšení uvedomujúc si, že sme na jednej lodi.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?