Kovošrot Kaliňák

Autor: Ján Kukulský | 14.2.2016 o 14:02 | Karma článku: 8,60 | Prečítané:  754x

Pri dnešnej televíznej debate sa nášmu ministrovi vnútra po tom, čo jeden z poslancov spomenul kauzu kovošrot, podsadil a zatemnil hlas, až by jeden nadobudol dojem, že práve prehovoril “krstný otec“ slovenskej kovošrotovej loby.

Tá debata sa niesla v duchu dávnejšej minulosti, no súčasná legislatíva týkajúca sa evidencie motorových vozidiel je jasným dôkazom toho, že “kovošrotárom“ ide karta aj v súčasnosti. Komu ma totiž slúžiť zákon, keď na svojom aute ktoré má 11 rokov nemôžete legálne vymeniť karosériu? Komu ma slúžiť zákon, keď pri vyradení auta z evidencie musíte odniesť svoj majetok dobrovoľne do kovošrotu? Komu ma slúžiť zákon, ktorý vás v prípade, že nemáte štítok karosérie (pretože vaši rodičia na vašom veteráne napr. v 80. rokoch menili karosériu) retrospektívne pošle na Kontrolu originality a ešte si musíte s ministerstvom dopravy dopisovať ohľadom nezmyselných výnimiek? Komu ma slúžiť zákon, podľa ktorého auto vyradené z evidencie už spätne do nej nejde zaradiť, aj keď to v okolitých krajinách možné je? Komu slúžilo šrotovné? Ako pomohlo našej ekonomike a ako tej Kaliňákovej?

Kaliňák obviňoval dnešného oponenta z toho, že išiel do politiky, aby si vypral biznis. Legislatíva v evidencii vozidiel a jeho úzke prepojenie s Počiatkom a Kovošrotom naznačuje, že niekto si išiel do politiky biznis rozvinúť. Kto je z dnešných diskutérov “5 minút po dvanáste“ šikovnejší? Dnešnú debatu si “pán“ minister odmakal za Fica, očividne má kvôli čomu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Europarlament povedie Berlusconiho hovorca Tajani

Talian nahradí na čele europarlamentu Nemca Schulza.

KULTÚRA

Simpsonovci komentovali hiphop. S Rytmusom by si rozumeli

Seriál odvysielal prvú hodinovú epizódu.


Už ste čítali?