Naivný Bezák ? Zmenilo sa niečo ?

Autor: Ján Kukulský | 31.10.2014 o 2:52 | Karma článku: 4,66 | Prečítané:  391x

Ani dva roky po odvolaní arcibiskupa Bezáka sa postoj členov KBS k spolubratovi nezmenil. Nech už  je však na tom KBS so sympatiami vo verejnosti akokoľvek, jej postoj odráža stav celej spoločnosti. Dennodenne sa dejú podobné krivdy vo verejnom živote, na úradoch, súdoch, v nemocniciach no riešia to len tí, ktorých sa to bytostne dotýka a majú na to silu. Kto by teda rád hodil kameňom do zvyšku biskupov, mal by najskôr nahliadnuť do vlastného registra.

 V (kresťanskej) krajine kde sa vo veľkom rozkráda spoločný majetok, história, v krajine v ktorej vládne sebecká nostalgia za časmi minulými a je jedno či ide o mlieko za dve koruny, alebo výhodne arizovaný majetok, bez ohľadu na desaťtisíce obetí slovenskej nevšímavosti za posledných sto rokov je príliš odvážne ukazovať na niekoho prstom. Neochota biskupov pokúsiť sa hľadať  pravdu, pramení z prostredia, z ktorého vzišli, a ktoré my všetci bez ohľadu na vierovyznanie dotvárame.

Bezák vytŕčal z radu. To sa však, či už v škole, v zamestnaní, v podnikaní či v komunite na našom malom Slovensku nenosí. Neplatí to len pre tých, ktorí z radu vytŕčajú v negatívnom zmysle slova, na tých si totiž tá priemerná, sivá väčšina netrúfa. Čo je našou národnou tragédiou. Každý kto bojuje so svojim osudom, kto sa snaží dokázať nemožné, zdokonaľuje svoj talent a nepodlieha letargii, je pre túto priemernú väčšinu len naivným snílkom, ktorý narúša jej pokojné dožitie v kruhu blízkych.

V boji s manipulátorskými praktikami politikov a médií, to budú tí naivní, ale aj tá priemerná väčšina, no najmä naše deti ťahať za kratší koniec. A to dovtedy, pokiaľ neprídeme na to, že začať treba pred vlastným prahom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Europarlament povedie Berlusconiho hovorca Tajani

Talian nahradí na čele europarlamentu Nemca Schulza.

KULTÚRA

Simpsonovci komentovali hiphop. S Rytmusom by si rozumeli

Seriál odvysielal prvú hodinovú epizódu.


Už ste čítali?