Primátor ako nenahraditeľný človek ?

Autor: Ján Kukulský | 12.10.2014 o 0:43 | Karma článku: 2,28 | Prečítané:  414x

Aj napriek tomu, že na takýto argument by stačilo opomenúť plné cintoríny nenahraditeľných ľudí, skúsim to trochu rozviesť. Bez ohľadu na katastrofické scénare primátor sám mesto nebuduje, neriadi, nie je preto namieste varovať pred apokalypsou v prípade jeho odchodu. Jednou z úloh jeho nástupcu je zachovať kontinuitu vo veciach, úradoch, ktoré fungujú a usmerniť veci, úrady, ktorých výkon za potrebami mesta 21. storočia pokrivkáva.

Čo je však podstatnejšie musíme si uvedomiť, že to mesto je naše a je našou povinnosťou, bez rozdielu pohlavia a vierovyznania, dbať o to, aby sa tu nemrhalo peniazmi, potenciálom, ľudskou dôverou. Byť primátorom mesta, ktoré o jeho prácu nejaví záujem, v duchu „ šak ši tam, dze ši chcel byc, ta še staraj“- nič moc vízia. Ono totiž tí, ktorí sme s terajším primátorom nespokojní, si musíme priznať a to aj na základe skúsenosti z vlastných rodín, že od detí, ktorým sa nikto nevenuje, nemôžme v živote čakať nič svetoborné. Začnú zobať z tej ruky, ktorá ich náklonnosť patrične ocení.

Čo sa týka dookola omieľaných Bardejovských Eurofondov. Keď Európania doviezli do Ameriky kone, otvorila sa pre indiánov nová možnosť obživy. Zanechali obhospodarovanie pôdy, pestovanie plodín a vrhli sa na lov bizónov. Vykynoženie týchto zvierat, na ktorom sa podieľali nemalou mierou aj prisťahovalci po niekoľkých desiatkach rokov spôsobilo, že generácia indiánov, ktorú nedostatok zveri zaskočil, nebola schopná preorientovať sa na iný spôsob obživy. Trochu zjednodušene, skončili v rezerváciách. Nečaká nás niečo podobné v prípade eurofondov? Onedlho pramene z Európy vyschnú, staneme sa čistým prispievateľom. Tí, ktorí dnes pred voľbami machrujú s cudzími euro - peniazmi už budú v tom čase za vodou. Budú mať vlastnú elektrárničku, fabriku na spracovanie odpadu, tepelné rozvody, okrúhlučké brušká a dôchodok. My ostatní budeme mať čo robiť aby sme neskončili v rezervácii. Počkáme ešte 4 roky?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Europarlament povedie Berlusconiho hovorca Tajani

Talian nahradí na čele europarlamentu Nemca Schulza.

KULTÚRA

Simpsonovci komentovali hiphop. S Rytmusom by si rozumeli

Seriál odvysielal prvú hodinovú epizódu.


Už ste čítali?