Amatéri v KDH

Autor: Ján Kukulský | 15.9.2014 o 9:52 | Karma článku: 4,41 | Prečítané:  1186x

Niektoré kroky politických strán vykazujú znaky, ktoré sú často príznakom amaterizmu, či pokusu o cielené udržanie sa v slovenskom spolitizovanom éteri, v prípade KDH ako bojovníka za rodinu. Som za zákaz nedeľného predaja v supermarketoch, no viac z ekonomického hľadiska, než z toho rodinného.

Na súboji KDH verzus obchodné reťazce sa v plnej nahote ukázalo, kto v tejto krajine ťahá za nitky zákonodarného zboru a aký plytký je záujem politický strán o skutočné riešenie problémov. Na vyhodnotenie situácie stačil SMER – u prehľad o mediálnej prevahe zástancov nedeľných otvorených dverí a KDH pocit, že bojuje za rodinu. Ináč ako to skončilo, to skončiť ani nemohlo.

Je však nepochopiteľné, keď už sme tá nádherná krajina v strede Európy, kde sú teraz tí, ktorí si do volebných letákov píšu o podpore rozvoja cestovného ruchu? Na čom si sedia ľudia, ktorí plačú nad upadajúcim záujmom o kultúru na Slovensku? Boj o voľnú nedeľu pre hypermarkety je a bol totiž v prvom rade bojom o priestor pre rozvoj kultúry a cestovného ruchu a samozrejme sekundárne no nie v menšej miere o priestor pre rodinné vyžitie a príležitosť zamestnať sa v trochu inom prostredí, možno aj bez regálov. Kto žil nejaký čas mimo slovenského matrixu, kde sú nedele v hypermarkete tabu, pochopí. Zákaz nedeľného predaja je príležitosťou, my sa však príležitostí bojíme, čo je vodou na mlyn reťazcom, ale aj ľuďom, ktorí žijú z našich daní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Schránka už Dôvere neprejde. Žitňanská mení zákony

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

DOMOV

Štátna poisťovňa potrebuje na zdravie 51 miliónov

Štát už VšZP dotovať nemôže.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama

Aj keby Žitňanskej zákon skresal rozkrádanie naozaj len o „drobné“, stále hovoríme asi o desiatkach miliónov eur.


Už ste čítali?