Bardejovské plátanie

Autor: Ján Kukulský | 13.8.2014 o 22:33 | Karma článku: 4,13 | Prečítané:  852x

Uplynul týždeň odvtedy, čo sa časti našich spoluobčanov podarilo zastaviť bagre na detskom ihrisku na Slovenskej ulici. Zdá sa že sa na nich vďaka blízkosti komunálnych volieb usmialo šťastie, ktoré niektoré bytové domy a ich obyvateľov nepostretlo. Nabudúce, to ale môže byť ináč. Má však momentálne dosiahnuté riešenie víťazov?

Neprehrali sme všetci bez rozdielu už dávno pred tým, kým ešte o problémoch s parkovaním  v Bardejove nikto nechyroval?  Máme v meste niekoho, kto dume nad maketou mesta a prináša vízie, návrhy ako formovať stavebné a infraštruktúrne dianie v meste tak, aby nás budúcnosť resp. súčasnosť neprekvapila? Má niekto v Bardejove záujem na tom, aby rozvoj mesta vyzeral ako sled dobre premyslených krokov, alebo si máme zvyknúť na niečo čo pripomína okresný prebor v hasení lokálnych požiarov, či plátanie cestných výtlkov?

V Bardejove okrem mestského architekta chýbajú v prvom rade slobodní politici, ktorí nájdu odvahu presvedčiť ľudí, že je napr. neudržateľné ťahať parkoviská z verejných zdrojov. Je totižto nefér, aby problémy statickej dopravy „ťahali“ obyvatelia rodinných domov platiaci dane za pozemky, na ktorých parkujú svoje autá, či ľudia, ktorí auto nevlastnia vôbec, zatiaľ čo obyvatelia sídlisk budú parkovať svojich tátošov na verejnom priestranstve bezplatne. Zníženie tlaku na verejne peniaze vďaka spoluúčasti parkovania-chtivých spoluobčanov, by v konečnom dôsledku mohlo priniesť zlepšenie kvality verejného života pre všetkých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zrušenie amnestií podporila väčšina, Mečiara podržia Smer a SNS

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

TECH

Astronómovia objavili čudné kvantové pokrútenie vo vesmíre

Zvláštny fenomén kvantovej fyzika sa objavil pri exotickej hviezde.


Už ste čítali?